798 870 220
kontakt@klinikaarte.pl
ul. Leona Czarlińskiego 23a/18
87-100 Toruń
Poniedziałek — Piątek: 8:00 — 19:00
Sobota: 8:00 — 15:00
Dzieciaki Emocjaki
Warsztaty wspierające kompetencje społeczno-emocjonalne
Każde dziecko jest odkrywcą. Od najmłodszych lat poznaje świat. Ten zewnętrzny, który jest pełen ciekawych przedmiotów, ludzi i zdarzeń. Odkrywa również ten wewnętrzny, który kryje się w nim samym. A ten wbrew pozorom wcale nie jest łatwiejszy do zaznajomienia i opanowania.
Odkrywanie świata emocji nigdy się nie kończy. Nam dorosłym jest już nieco łatwiej zajrzeć do zakamarków naszego ciała, duszy i serca. Jednak dla malucha to wyboista i kręta droga. Warto towarzyszyć dziecku na emocjonalnym szlaku i wspierać go w zdobywaniu własnych szczytów.
Właśnie z myślą o potrzebach dzieci i rodziców, stworzyłyśmy cykl zajęć „Dzieciaki Emocjaki” wspierający kompetencje społeczno-emocjonalne dzieci w wieku 3-5 lat.
Co będziemy robić?
  • rozwijać umiejętność rozpoznawania emocji u siebie i innych,
  • nabywać umiejętności wyrażania uczuć,
  • kształtować umiejętności radzenia sobie z emocjami (wszystkimi, ale w szczególności z tymi, które sprawiają najwięcej trudności – z lękiem i złością),
  • budować poczucie własnej wartości,
  • rozwijać koncentrację uwagi,
  • rozwijać umiejętności komunikowania się oraz współpracy,
  • usprawniać funkcje percepcyjno – motoryczne,
  • rozwijać świadomość ciała i przestrzeni,
  • doskonalić sztukę uważności i relaksacji.
Jak to zrobimy?

Każde zajęcia będą składać się z czterech części:

  • Ruch przy muzyce
  • Bajkoterapia
  • Aktywność twórcza dziecka
  • Relaksacja
Dlaczego ruch i muzyka?

Każde zajęcia mające na celu nabycie przez dziecko pewnych umiejętności to ogromny wysiłek dla mózgu. Zatem zasadne jest wykonać choćby kilka ruchów w celu rozgrzewki i wprawić organizm w dynamiczny stan przetwarzania informacji.

A muzyka? Rozgrzewka rozśpiewana wzbogaca efekty, wprawia dzieci w dobry nastrój i rozbudza ciekawość.

Dlaczego bajkoterapia?

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła” – to słowa Wisławy Szymborskiej i całkowicie się z nią zgadzamy! Na naszych zajęciach czytanie będzie inne niż robimy to w zaciszu domowym. Nie będzie to jedynie lektura treści. Przedstawienie jej będzie kreatywne i wprowadzi dzieci w klimat przygody. Każda książka zostanie dobrana do tematu zajęć i dotyczyć będzie omawianej emocji. Niekiedy posłużymy się również teatrem Kamishibai.

Dlaczego aktywność twórcza dziecka?

Podczas własnej ekspresji twórczej dziecko będzie miało okazję przepracować poznaną historię, odnieść do własnej osoby i wyrazić siebie w swój oryginalny sposób.

Dlaczego relaksacja?

Na zakończenie każdych zajęć będziemy oddawać się chwili relaksu. Uspokoimy oddech, wprowadzimy praktykę uważności. W tym celu wykorzystamy ćwiczenia mindfulness.

Będzie kreatywnie, ruchowo, książkowo, twórczo, a wszystko to w atmosferze zabawy i wzajemnej życzliwości.

Drogi Rodzicu, Twoje dziecko będzie brało aktywny udział w zajęciach, które wesprą jego inteligencję emocjonalną i wyzwolą dziecięcą, niczym nieskrępowaną radość. Zaś dla Ciebie również coś mamy. Po każdych zajęciach otrzymasz od nas materiały, które mogą posłużyć Wam do pracy w domu. Rodzinne odkrywanie emocji wspaniale zbliża do siebie! Otrzymasz również listę tytułów książek na różne sytuacje. Niech będzie ona receptą na trudne chwile, które zdarzają się w każdej rodzinie. Uwierz nam, witamina L jak Literatura działa cuda! Dzięki niej kłopoty maleją, a odporność wzrasta u każdego domownika. Zapraszamy do naszej Biblioteczki – apteczki.

Terminarz spotkań:

Zajęcia dedykowane są dzieciom w wieku 3-5 lat. Odbywają się w środy o godz. 17:00 w kameralnej grupie (do 8 osób). Cykl zaczyna się 09.09.26.

I moduł (wrzesień) – poczucie własnej wartości (mocne i słabe strony, ja w grupie, emocje- radość, miłość, duma)

  • 09.09.26
  • 16.09.26
  • 23.09.26
  • 30.09.26

III moduł (maj-czerwiec-lipiec) – moje emocje (poznawanie emocji i sposobów ich regulowania, kształtowanie i wzmacnianie pozytywnych postaw – złość, wdzięczność, życzliwość)

  • 25.11.26
  • 02.12.26
  • 09.12.26
  • 16.12.26
  • 13.01.27
  • 20.12.27

II moduł (październik-listopad) – moje emocje (poznawanie emocji i sposobów ich regulowania – strach i lęk, rozczarowanie, smutek)

  • 07.10.26
  • 14.10.26
  • 21.10.26
  • 28.10.26
  • 04.11.26
  • 18.11.26
Paulina Staniszewska
Paulina Staniszewska
Prowadząca i tworząca program

Trwają zapisy na nową grupę, która startuje 09.09.2026r.

Koszt programu:

Całkowity koszt programu to 1440 zł, z możliwością płatności w czterech ratach:

🔸 I rata – 360 zł – rezerwacja miejsca w grupie
🔸 II rata – 360 zł – (płatność do 30 września)
🔸 III rata – 360 zł – (płatność do 28 października)
🔸 III rata – 360 zł – (płatność do 2 grudnia)

Pełny program obejmuje 16 spotkań trwających 75 minut, a dodatkowo jedno spotkanie konsultacyjne z rodzicem, podczas którego omawiamy postępy dziecka i udzielamy praktycznych wskazówek.

Nie ma możliwości wykupienia pojedynczego wejścia.
Rezerwacją miejsca jest wpłata pierwszej raty.

Aby zagwarantować sobie miejsce na naszych zajęciach, prosimy o dokonanie zapisu oraz opłatę za zajęcia. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego zalecamy szybkie działanie, aby mieć pewność udziału. Zapisy można dokonać za pomocą formularza. Po zapisie i opłaceniu zajęć, otrzymasz potwierdzenie uczestnictwa.

Skorzystaj z formularza, aby się zapisać: